Aktívne počúvanie a schopnosť reakcie

Toto školenie nadväzuje na kurzy argumentácie. Cieľom je naučiť sa vhodne naformulovať reakcie na argumenty alebo stanoviská ľudí, s ktorými musíme dennodenne komunikovať. Účastníci sa tiež cez cvičenia a aktivity naučia v komunikácii držať tému, nenechať sa rozptýliť a svoje reakcie stavať na aktívnom počúvaní druhej strany.

Dobrá reakcia prichádza ideálne priamo na stretnutí, nie dve hodiny po ňom. Nie je naším monológom na tému, ktorú tušíme v ovzduší, je založená na tom, čo sme v rozhovore počuli a pochopili. Pri reakcii vychádzame z našich vedomých rozhodnutí a ťažíme z toho, že vďaka poriadku v hlave máme prehľad o tom, čo v komunikácii skutočne odznelo. Pre formuláciu dobrej reakcie si musíme informácie, ktoré nám zatiaľ chýbajú, vedieť vypýtať.

Školenie pre firmy

GESTOR ŠKOLENIA

Martin Burgr

Martin Burgr patrí k najväčším talentom v oblasti politickej komunikácie na Slovensku. Pri kurzoch kreatívne kombinuje svoje skúsenosti z vedenia kampaní s debatérskou minulosťou a politologickým vzdelaním. V minulosti viedol Slovenskú debatnú asociáciu, riadil komunikáciu kancelárie prezidentky a spolupracuje s vrcholovými politikmi a političkami.

lektor kritického myslenia

Základný kurz (1 deň)

Účastníci a účastníčky si odnesú:

 • praktické poznatky o tom, čo a prečo je potrebné v komunikácii počúvať a čo nám hrozí, ak počúvame málo alebo zle
 • schopnosť klásť otázky, pýtať sa na jednotlivé časti argumentov a stanovísk iných ľudí
 • nové spôsoby usporadúvania zistených informácií ako základ pre postavenie ideálnej reakcie
 • znalosť viacerých typov možnej reakcie a zážitok z ich precvičovania
 • prehľadné materiály, vďaka ktorým sa k obsahu školenia budú môcť kedykoľvek vrátiť

Rozšírenie (1 deň)

Účastníčky a účastníci si odnesú:

 • štruktúru argumentačnej línie v reakcii – praktický a zmysluplný návod, ako argumenty spájať a rozširovať do komplexných celkov v prípade, že nimi musíme reagovať na stanoviská a argumenty iných ľudí
 • znalosť možných úrovní sporu a ako sa medzi nimi pohybovať
 • zážitok z množstva praktických cvičení, v ktorých sa nadobudnuté vedomosti o argumentácii a reakciách na ňu stanú reálnou zručnosťou
 • prehľadné materiály, vďaka ktorým sa k obsahu školenia budú môcť kedykoľvek vrátiť

Máte záujem o školenie?

  K spracúvaniu osobných údajov dochádza v súlade s čl. 6 ods. 1 písm. b) Nariadenia GDPR. Bližšie informácie sú dostupné TU.

  Pokračujte vo vzdelávaní

  Na základný kurz aktívneho počúvania a schopnosti reakcie môžete nadviazať jeho rozšírením, návratom k teórii argumentácie pre pokročilých alebo zahĺbením sa do špecifických tém. Kurzy vyjednávania vás pripravia na dosahovanie cieľov v obchode aj denných situáciách a ak si vyberiete riešenie problémov, získate vhľad do toho, ako problémy idetifikovať, popísať a ako nachádzať a komunikovať ich riešenia.